День Героїв Небесної Сотні

20 лютого, 2016 року субота

День Героїв Небесної Сотні

Людина, розумна людина, завжди сподівається на краще. Це природно, адже ми не станемо заперечувати, що найчастіше обставини, що нас оточують, просто змушують нас це робити. Надія супроводжує нас, напевно всюди, але що ми готові зробити для того, щоб вона не залишилася марною. Далеко не кожній людині випадає така честь, щоб сприяти втіленню кращих сподівань. А сприяння, активне сприяння в цьому — є єдина причина, по якій здійснюється це велике таїнство, дане нам Богом. Адже погодьтеся: не важливо, пливемо ми за течією чи проти, але важливо — на краще або гірше, і важливо, що рухаємося, і рухаємося по милості Божій.
20-е лютого 2014-го року стало якоюсь переломною датою цієї надії на краще для всього українського народу. Відчуваючи глибокі і тривалі приниження та відвертий гніт з боку пострадянської корупційної, кримінально-комуно-кегебістско-олігархічної химери, багатонаціональний український народ пробудився. Він встав перед тираном і не залишився у смертельної байдужості до майбутнього своїх дітей, до теперішнього своєї, даної Богом душі, до гідності та честі свого доброго імені.
На жаль,  «грабіжники граблять, і грабуючи, граблять грабіжно». Так написано у Святому Письмі. Ця дата з’явилася яскравим доказом тих слів і деспотична система вирішила умертвити цю надію.
Чи можна умертвити надію? «Надія лицеміра загине» — так написано у Святому Письмі. Але чи можна назвати лицеміром того, хто віддає найдорожче, що у нього є — життя, заради ближнього свого, заради кращого життя для ближнього свого? Таку людину називають героєм. Такі люди не вмирають, а їх життя продовжується на Небесах, поруч з Отцем Небесним.
11-го лютого 2015-го року, Указом Президента України № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» в країні встановлено особливий пам’ятний день — «День Героїв Небесної Сотні», який відзначається тепер щорічно 20-го лютого. Це зроблено, за даними проекту DilovaMova.com, «На підтримку ініціатив громадськості та з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України», — йдеться в документі.
18 лютого 2016 року в спеціалізованій школі № 138  (з Поглибленим Вивченням Предметів Природничого Циклу) відбувся захід «Створення пам’ятника героям Небесної сотні та АТО» за участю Юрія Дрюченка, художника, Голови Асоціації членів НСХУ — учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, члена творчої групи створення пам’ятника Небесній сотні для учнів 8 і 9 класів. Проект Наталії Веселицької і Юрія Дрюченка. Відеоряд Наталії Веселицької.
Слайд1
Графіка Жоржа Шанаєва «Захисник Вітчизни». Кольорове рішення Наталії Веселицької.

Захід супроводжувала «Мелодія Ангелів» В. Моцарта.

У всі часи воїни-захисники Вітчизни захищали і рятували Україну-Русь. Кожне покоління захисників Вітчизни стає на захист держави.

Слайд2

У 1986 році українці захисти світ від Чорнобиля. Увічнити подвиг ліквідаторів до Чорнобиля в травні 1986 року поїхало 16 кращих художників України. 8 з них вже пішли з життя.

Слайд3

У 1986 році українці захистили світ від Чорнобиля. Увічнити подвиг ліквідаторів до Чорнобиля в травні 1986 року поїхало 16 кращих художників України, 8 з них вже пішли з життя.

Почуття гідності та непереборне прагнення Українців до волі та європейського майбутнього надихнула мільйони повстати проти кривавого режиму московського лакизи Януковича та його банди.

Слайд4Слайд5

Багатомісячний мирний спротив на морозі, під дощем, снігом, водометами, кийками озвірілого Беркуту не похитнув волю народу.

Слайд7 Слайд8

Героїчна смерть Небесної сотні та інших героїв Євромайдану вимагає вшанування та увічнення величі їх подвигу та не переможності Українського духу.

Слайд9

Цей вірш-пісню створив Олег Стрекаль – учасник Майдану, ветеран АТО, перклада з російської письменниця Тетяна Майданович, головний редактор видавництва «Криниця».

(Друкуємо фрагмент вірша)

Олег Стрекаль, ветеран АТО
Переклад з рос. – Тетяни Майданович

Почорніла – Майдану кров,
Йду по ній – мов померклий жар.

Ненадійний неба покров,
Революцій пробито буквар.
На бруківці – свічі в строю,
Підійду – додам і свою.
Залишуся, і постою.
Життя на краю…

……………………………………………………

Почорніла Майдану кров.
Дощ і кулі – коли ж їм спин?
Ненадійний неба покров,
А для нас же родивсь Божий Син…
Та коли далеко Святі,
Сотня мовчки стає на путі
Кулі тій, що руйнує, мстить,
В наше серце летить…

Слайд10

Вшанування та увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні для нинішнього та прийдешніх поколінь встановлення комплексу пам`яті на вул. Інститутській розроблено найкращими митцями України під орудою Народного художника України A. Гайдамаки.

Слайд11

Основна ідея створення пам’ятника: душі загиблих захисників України незримо присутні поряд з нами. На склі перил мосту заплановано розміщення фотопортретів НЕБЕСНОЇ СОТНІ та деяких загиблих воїнів АТО.

Слайд12

Фігури ангелів зроблені з анодованих алюмінієвих трубок, що підкреслює Небесну сутність героїв, перехід від матерії в дух.

Пам’ятайте віддавши життя
За щасливу і вільну країну.
І якщо розумієте світ,
То всім серцем любіть Україну!

Слайд13

(повна версія вірша Наталії Веселицької «Шляхи золоті»)

Слайд14

Багато захисників Вітчизни полягло за цей час. Не тільки військові пішли її захищати. Меморіальна стіна пам’яті загиблого у АТО кіборга із позивним «Динамо» Олексія Дурмасенка – художника-дизайнера – відкрито у бібліотеці на Корчуватому.

Ініціатор проекту – батько загиблого героя художник Гліб Гржибовський.

Виставка «Сад Любові та Радості» відкрилася в листопаді 2014 року для духовної та психічної реабілітації воїнів АТО. Цю виставку Юрій Дрюченко відкривав як Голова художнього журі Міжнародного Фестивалю-конкурсу «Сад Любові та Радості». Половина дитячих робіт було з Донбасу, зі звільненого міста Краматорськ.

Слайд15

Далі Юрій Петрович Дрюченка розповів про свою участь в деяких творчих проектах.

Відродження правдивої історії та історичної геральдики дає силу народу протистояти хижим зазіханням агресивних сусідів: розробка герба та ключа Києва, відродження памятника княгині Ользі.

Ключ розроблено для почесних гостей міста Києва.

Слайд16Слайд17Слайд18

«Пам’ятник княгині Ольги» – проект скульптора Кавалєрідзе. Був зроблений до 1917 року із білого бетону, а потім знищений більшовиками.

Ідея відновлення пам’ятника була негативно сприйнята у Москві, яка через агентів впливу хотіла виготовити його із пластмаси – недовговічного матеріалу.

Юрію Петровичу вдалося, як члену художньої ради міста та депутату Київміськради другого скликання переконати членів художньої ради в тому, що треба робити з мармура – вічного матеріалу. Мармур було вибрано карарський, вирублений для Мікелянджело.

Слайд19

На цих світлинах представлені зустрічі на заходах і виставках.

Фоторепортаж

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Юрій Дрюченко перед початком програми.
IMG_0062
Юрій Дрюченка розповідає дітям про концепцію створення пам’ятника Небесній сотні.
IMG_0011
Діти уважно слухають розповідь Юрія Петровича.

IMG_0076
Загальне фото на сходинках школи: Наталія Вікторівна Веселицька, Юрій Петрович Дрюченко, історік Тетяна Олексіївна Ільчук і діти 8-9 класів школи.


Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.